Radosław Fiedler

Polityka USA wobec Bliskiego Wschodu w dobie rywalizacji mocarstw

ISBN: 978-83-67786-81-2

25,00 

Analiza wyzwań i możliwości dla regionu

Format

B5

Liczba stron

176

Oprawa

Miękka

Rok wydania

2023

Wydawca

Grupa Wydawnicza FNCE, Wydawnictwo Naukowe FNCE

Kategoria:

Opis

Radosław Fiedler, wytrawny badacz Bliskiego Wschodu, łączy akademicką precyzję z dogłębnym zrozumieniem polityki amerykańskiej oraz dynamiki wewnętrznej i regionalnej Bliskiego Wschodu. Autor, który odbył liczne staże badawcze w USA i na Bliskim Wschodzie, dowodzi, że mimo rywalizacji mocarstw to Stany Zjednoczone pozostają najważniejszym graczem w tym strategicznym regionie. Tak książka to bez wątpienia cenne źródło wiedzy, oferujące kompleksową analizę wpływu USA na Bliski Wschód, uwzględniając zarówno historyczne, jak i współczesne aspekty. To zdecydowanie lektura obowiązkowa dla każdego, kto pragnie zrozumieć skomplikowane relacje i wyzwania stojące przed amerykańską polityką zagraniczną w regionie Bliskiego Wschodu i szerzej pozycję tego państwa w systemie międzynarodowym.

Bliski Wschód w globalnej grze mocarstw: wyzwania i możliwości dla regionu to wyjątkowy cykl wydawniczy. Po raz pierwszy w polskich badaniach na temat Bliskiego Wschodu region ten ukazano zarówno z perspektywy stosunków regionalnych, jak i międzynarodowych. Dziesięć publikacji na temat gry mocarstw na Bliskim Wschodzie to nie tylko spojrzenie na politykę Stanów Zjednoczonych Ameryki, Unii Europejskiej, Federacji Rosyjskiej czy Chińskiej Republiki Ludowej, ale również omówienie polityki wobec Bliskiego Wschodu z perspektywy Tajwanu oraz Półwyspu Koreańskiego. Ten cykl nie tylko wypełnia lukę w polskiej literaturze na temat Bliskiego Wchodu – to także absolutny ewenement na rynku wydawniczym w Polsce!

W najbliższym czasie ukażą się:

Piotr Baranowski: Wprowadzenie teoretyczne – gra mocarstw na Bliskim Wschodzie. Polityka regionalna i międzynarodowa w regionie Bliskiego Wschodu
Artur Pohl: Polityka regionalna Izraela (2019-2023)
Maciej Gaca: Relacje Tajwanu z Bliskim Wschodem
Jarosław Kardaś: Bliski Wschód w polityce Rosji w okresie czwartej kadencji Putina
Grażyna Strnad: Bliski Wschód w polityce państw Półwyspu Koreańskiego
Marcin Styszyński: Priorytety polityki zagranicznej Arabii Saudyjskiej (2015-2023)

 

Zapraszamy do współpracy

Nasz zespół pracuje dla Ciebie. Zachęcamy do zadawania pytań.

Kontakt z nami
Polityka USA wobec Bliskiego Wschodu w dobie rywalizacji mocarstw
25,00