Rafał Wiśniewski

Polityka Chińskiej Republiki Ludowej wobec Bliskiego Wschodu

ISBN: 978-83-67786-82-9

25,00 

Determinanty, ewolucja i konsekwencje dla regionu

Format

B5

Liczba stron

184

Oprawa

Miękka

Rok wydania

2023

Wydawca

Grupa Wydawnicza FNCE, Wydawnictwo Naukowe FNCE

Kategoria:

Opis

Rafał Wiśniewski, od wielu lat specjalizujący się w polityce zagranicznej Chin, oferuje wnikliwą analizę wieloaspektowej aktywności Chin na Bliskim Wschodzie. Autor szczegółowo omawia budowanie relacji Chin z poszczególnymi państwami regionu – od kwestii surowcowych poprzez inwestycyjne aż po działania mediacyjne. Jego książka przybliża wiedzę o tym, jak Chiny przyczyniły się do normalizacji napiętych relacji pomiędzy Iranem a Arabią Saudyjską. Ta książka to nieocenione źródło wiedzy dla każdego, kto chce zrozumieć rosnący wpływ Chin na Bliski Wschód i konsekwencje tego wpływu dla globalnej polityki.

Bliski Wschód w globalnej grze mocarstw: wyzwania i możliwości dla regionu to wyjątkowy cykl wydawniczy. Po raz pierwszy w polskich badaniach na temat Bliskiego Wschodu region ten ukazano zarówno z perspektywy stosunków regionalnych, jak i międzynarodowych. Dziesięć publikacji na temat gry mocarstw na Bliskim Wschodzie to nie tylko spojrzenie na politykę Stanów Zjednoczonych Ameryki, Unii Europejskiej, Federacji Rosyjskiej czy Chińskiej Republiki Ludowej, ale również omówienie polityki wobec Bliskiego Wschodu z perspektywy Tajwanu oraz Półwyspu Koreańskiego. Ten cykl nie tylko wypełnia lukę w polskiej literaturze na temat Bliskiego Wchodu – to także absolutny ewenement na rynku wydawniczym w Polsce!

W najbliższym czasie ukażą się:

Piotr Baranowski: Wprowadzenie teoretyczne – gra mocarstw na Bliskim Wschodzie. Polityka regionalna i międzynarodowa w regionie Bliskiego Wschodu
Artur Pohl: Polityka regionalna Izraela (2019-2023)
Maciej Gaca: Relacje Tajwanu z Bliskim Wschodem
Jarosław Kardaś: Bliski Wschód w polityce Rosji w okresie czwartej kadencji Putina
Grażyna Strnad: Bliski Wschód w polityce państw Półwyspu Koreańskiego
Marcin Styszyński: Priorytety polityki zagranicznej Arabii Saudyjskiej (2015-2023)

 

Zapraszamy do współpracy

Nasz zespół pracuje dla Ciebie. Zachęcamy do zadawania pytań.

Kontakt z nami
Polityka Chińskiej Republiki Ludowej wobec Bliskiego Wschodu
25,00