Promocja!

Sylwia Książek

Wpływ rozwoju lokalnego transportu lotniczego

ISBN: 978-83-67786-92-8

Original price was: 55,50 zł.Current price is: 36,00 zł.

Na bezpieczeństwo powiatu kłodzkiego

Format

B5

Liczba stron

276

Oprawa

Miękka

Rok wydania

2023

Wydawca

Grupa Wydawnicza FNCE, Wydawnictwo Naukowe FNCE

Opis

Z przyjemnością prezentujemy monografię autorstwa Sylwii Książek, zatytułowaną „Wpływ rozwoju lokalnego transportu lotniczego na bezpieczeństwo powiatu kłodzkiego”, poświęconą jednej z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi transportu – czyli komunikacji lotniczej.

Autorka analizuje szczególną rolę małych lotnisk, określanych jako General Aviation (GA). Lotniska te są kluczowe dla lokalnych, regionalnych i transgranicznych połączeń, jednocześnie odciążając lotniska komunikacyjne poprzez zwiększenie ich przepustowości. Książka wyjaśnia, jak loty turystyczne, biznesowe i służbowe pozwalają miastom i regionom konkurować na szerszą skalę, a także prezentuje, jak lokalny transport lotniczy wspiera kulturę, tradycje i wartości oraz staje się istotnym elementem aktywności sportowej. Najważniejszym aspektem poruszanym w książce jest jednak możliwość wykorzystania lokalnego transportu lotniczego do poprawy bezpieczeństwa. Autorka wskazuje, że dzięki lotom do miejsc trudno dostępnych samochodem czy koleją możliwe jest poszerzenie działalności różnych podmiotów, zwłaszcza w sytuacjach, gdy czas i zasięg oraz gotowość do niesienia pomocy są kluczowe.

Książka Sylwii Książek „Wpływ rozwoju lokalnego transportu lotniczego na bezpieczeństwo powiatu kłodzkiego” to nie tylko dogłębna analiza znaczenia komunikacji lotniczej dla tego konkretnego regionu, ale także praktyczne wskazówki dotyczące wykorzystania tych możliwości w celu poprawy jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców. To niezastąpiona lektura dla wszystkich zainteresowanych tematyką transportu lotniczego i jego wpływu na  rozwój lokalnych społeczności.

Zapraszamy do współpracy

Nasz zespół pracuje dla Ciebie. Zachęcamy do zadawania pytań.

Kontakt z nami
Wpływ rozwoju lokalnego transportu lotniczego
Original price was: 55,50 zł.Current price is: 36,00 zł.