Katarzyna Szymańska, Robert Adam Janczewski

Problemy i wyzwania Ekonomii i Zarządzania w XXI wieku

ISBN: 978-83-67786-93-5

35,00 

Wybrane aspekty

Format

B5

Liczba stron

384

Oprawa

Miękka

Rok wydania

2023

Wydawca

Grupa Wydawnicza FNCE, Wydawnictwo Naukowe FNCE

Kategorie: ,

Opis

Pozycja Problemy i wyzwania ekonomii i zarządzania w XXI wieku. Wybrane aspekty pod redakcją naukową Katarzyny Szymańskiej i Roberta Adama Janczewskiego to wnikliwa analiza wieloaspektowych problemów i wyzwań stojących przed współczesnymi społeczeństwami. Monografia ta jest rezultatem naukowych rozważań nad kluczowymi zagadnieniami ekonomii i zarządzania, które zyskują na znaczeniu w dynamicznie zmieniającym się świecie.

Zakres tematyczny:

  • Wpływ pandemii COVID-19 na rynek pracy w Polsce: analiza trwałych zmian, takich jak przyspieszona transformacja cyfrowa, wzrost elastycznych form zatrudnienia oraz praca zdalna jako element polityki zatrudnienia.
  • Ekonomiczne uwarunkowania cyfryzacji i robotyzacji: przedstawienie wpływu transformacji cyfrowej na gospodarkę, przedsiębiorstwa oraz pracowników, ich kompetencje i umiejętności.
  • Zróżnicowanie poziomu rozwoju społeczno-gospodarczego w Polsce: omówienie przestrzennych różnic w rozwoju społeczno-gospodarczym podregionów Polski w latach 2020-2022.
  • Big Data w gospodarce rynkowej: przegląd aspektów inżynierii i analizy danych, wpływ pandemii COVID-19 na rozwój Big Data oraz związane z nim ryzyka.
  • Interwencjonizm państwa w czasach kryzysu: analiza różnych form interwencjonizmu państwowego w kontekście pandemii i wojny na Ukrainie, w tym wpływ tych działań na rynek energetyczny.
  • Kryzysy gospodarcze i finansowe w XXI wieku: synteza rozważań nad istotą, specyfiką i źródłami kryzysów gospodarczych oraz antykryzysowych polityk gospodarczych.
  • Kryzys klimatyczny i zielona transformacja gospodarki: omówienie determinant rozwoju globalnego kryzysu klimatycznego oraz potrzeby przyspieszenia wdrożeń zielonych technologii i ekoinnowacji.

 

Dla kogo jest ta książka?

Praca Problemy i wyzwania ekonomii i zarządzania w XXI wieku. Wybrane aspekty to kompleksowe opracowanie, które stanowi cenne źródło wiedzy dla ekonomistów, managerów, studentów oraz wszystkich zainteresowanych współczesnymi wyzwaniami w dziedzinie ekonomii i zarządzania.

  • Specjaliści ds. ekonomii i zarządzania: książka dostarcza dogłębnej analizy aktualnych problemów i wyzwań w tych dziedzinach.
  • Studenci i badacze: monografia jest wartościowym materiałem dydaktycznym i badawczym, stanowiącym punkt odniesienia dla dalszych badań.

 

Zapraszamy do współpracy

Nasz zespół pracuje dla Ciebie. Zachęcamy do zadawania pytań.

Kontakt z nami
Problemy i wyzwania Ekonomii i Zarządzania w XXI wieku
35,00