Gorąco zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi premierami, wspieranymi przez nasze wydawnictwo naukowe.
Adam Pomieciński, Aghasi Tadevosyan, Krzysztof Fedorowicz, Gor Ordyan „Ludność cywilna wobec wojny w Górskim Karabachu. Antropologia straty i cierpienia”
Ta wyjątkowa książka przedstawia losy ormiańskiej ludności cywilnej podczas ostatniej wojny o Górski Karabach, w roku 2020, z perspektywy antropologii straty i cierpienia. Książka nie pozwala zapomnieć, że trwająca już całe dekady wojna o Gorski Karabach (nie przyciągająca uwagi społeczeństw demokracji zachodnich w stopniu nawet zbliżonym do konfliktu na Ukrainie) od lat kształtuje rzeczywistość na Kaukazie.
Remigiusz Rosicki „Polityka kryminalna w zakresie zwalczania działalności szpiegowskiej w Polsce”
Remigiusz Rosicki w swojej książce podejmuje się nie tylko przeprowadzenia analizy regulacji prawnych w zakresie kryminalizacji działalności szpiegowskiej, ale także opisu procederu szpiegostwa w Polsce. Autor przybliża kryminalny charakter aktywności szpiegowskiej w Polsce, formułuje także prognozę kryminalną. Książka Remigiusza Rosickiego, choć bez wątpienia naukowa, posiada jednakże zauważalny walor publicystyczny – powinna zainteresować zarówno prawników, jak i politologów.
Paweł Pietnoczka „Ukraińskie partie polityczne wobec polityki zagranicznej Ukrainy
Książka Pawła Pietnoczki to pozycja obowiązkowa dla badaczy zajmujących się naukowo polityką zagraniczną Ukrainy – ale także książka przeznaczona dla wszystkich zainteresowanych historią polityczną naszego wschodniego sąsiada. Autor wyjątkowo rzetelnie zaprezentował meandry polityki zagranicznej tego kraju, szczególną uwagę zwracając na różnice w programach ugrupowań prorosyjskich i prozachodnich. Wyjątkowo interesujący dla polskiego czytelnika może być także opis stopniowej dominacji orientacji europejskiej i euroatlantyckiej w społeczeństwie ukraińskim.