Przemysław Osiewicz

Polityka Iranu wobec Bliskiego Wschodu po 2010 roku

ISBN: 978-83-67786-83-6

22,00 

Format

B5

Liczba stron

130

Oprawa

Miękka

Rok wydania

2023

Wydawca

Grupa Wydawnicza FNCE, Wydawnictwo Naukowe FNCE

Kategoria:

Opis

Przemysław Osiewicz to ceniony ekspert oraz komentator strategicznych uwarunkowań Bliskiego Wschodu. W książce tej oferuje wnikliwą analizę polityki Iranu po 2010 roku. Autor, który wielokrotnie odbywał staże naukowe w Iranie, prezentuje refleksje i spostrzeżenia ukazujące złożone relacje między Iranem a innymi kluczowymi graczami w regionie – zwłaszcza Arabią Saudyjską. Jego praca to nie tylko dogłębne studium strategicznych działań Iranu, lecz także cenne źródło wiedzy dla każdego zainteresowanego dynamicznymi relacjami jak i kryzysami w regionie Bliskiego Wschodu.

Bliski Wschód w globalnej grze mocarstw: wyzwania i możliwości dla regionu to wyjątkowy cykl wydawniczy. Po raz pierwszy w polskich badaniach na temat Bliskiego Wschodu region ten ukazano zarówno z perspektywy stosunków regionalnych, jak i międzynarodowych. Dziesięć publikacji na temat gry mocarstw na Bliskim Wschodzie to nie tylko spojrzenie na politykę Stanów Zjednoczonych Ameryki, Unii Europejskiej, Federacji Rosyjskiej czy Chińskiej Republiki Ludowej, ale również omówienie polityki wobec Bliskiego Wschodu z perspektywy Tajwanu oraz Półwyspu Koreańskiego. Ten cykl nie tylko wypełnia lukę w polskiej literaturze na temat Bliskiego Wchodu – to także absolutny ewenement na rynku wydawniczym w Polsce!

W najbliższym czasie ukażą się:

Piotr Baranowski: Wprowadzenie teoretyczne – gra mocarstw na Bliskim Wschodzie. Polityka regionalna i międzynarodowa w regionie Bliskiego Wschodu
Artur Pohl: Polityka regionalna Izraela (2019-2023)
Maciej Gaca: Relacje Tajwanu z Bliskim Wschodem
Jarosław Kardaś: Bliski Wschód w polityce Rosji w okresie czwartej kadencji Putina
Grażyna Strnad: Bliski Wschód w polityce państw Półwyspu Koreańskiego
Marcin Styszyński: Priorytety polityki zagranicznej Arabii Saudyjskiej (2015-2023)

Zapraszamy do współpracy

Nasz zespół pracuje dla Ciebie. Zachęcamy do zadawania pytań.

Kontakt z nami
Polityka Iranu wobec Bliskiego Wschodu po 2010 roku
22,00