Personalistyczna wizja organizowania


jako alternatywa technopolu

 

 

Autor: Bronisław Bombała

Liczba stron: 340

Oprawa: miękka

Język: polski

Rok wydania: 2020

Wydawca: FNCE

Opis

Książka ta jest swoistą syntezą badań i analiz dotyczących świata organizacji jako środowiska życia współczesnego człowieka. Zawiera ona zarówno krytyczną analizę hermeneutyczno-fenomenologiczną aplikacji nauk o zarządzaniu do praktyki życia politycznego, gospodarczego i społecznego – jak i personalistyczną wizję organizowania w różnych sferach aktywności człowieka.


Bronisław Bombała jest uznanym promotorem fenomenologicznego podejścia do problematyki organizacyjnej, a jego publikacje stanowią konsekwentny wysiłek intelektualny, skierowany ku ukazaniu wartości fenomenologii w naukach o zarządzaniu. Autor okazuje się tym samym jednym z istotnych „wprowadzających” polską refleksję organizacyjną na istniejący już od dość dawna obszar prac autorów zachodnich, poświęconych fenomenologii jako metodologii badań i praktyki zarządzania.

Z recenzji wydawniczej dr. hab. Tomasza Ochnikowskiego

 

Książka Bronisława Bombały jest ciekawym pomysłem badawczym, w którym autor próbuje wykazać błędy w koncepcji i praktyce ustroju nazywanego technopolem. Stara się również skonfrontować ten sposób organizacji świata społecznego z proponowanym przez niego moedelem personalistycznym.

Z recenzji wydawniczej ks. prof. dr. hab. Piotra Mazurkiewicza